У чому користь плафонів для світильників?
Плафони захищають очі від прямого світла, роблять його розсіяним, більш безпечним.
Плафони визначають яким чином освітлюється приміщення. Залежно від типу, форми, прозорості, кольору ви зможете отримати різні ефекти.
Змінюючи плафони люстри, ви змінюєте дизайн та властивості люстри. Такі дії допоможуть вам оновити світильник при обмеженому бюджеті.
Можливо у вас є люстра, яка дорога вам як пам'ять або влаштовує за всіма параметрами крім плафонів. Це як раз той випадок, коли виправданий підбір та покупка плафонів окремо від світильника.
Рекомендується приділяти вибору плафонів стільки ж уваги, скільки приділяється іншим параметрам люстри: розміру, кількості джерел світла.
Якщо розбився один плафон — купується на заміну теж один. Або комплект, якщо немає відповідних або сподобався інший стиль. Світильник цілком змінювати не треба.
Як вибрати плафон для люстр?
- В першу чергу зверніть увагу на тип цоколя люстри. Плафон та цоколь повинні бути сумісними.
- Тип та якість кріплення плафона. Те, яким чином плафон кріпиться до люстри, впливає на довговічність світильника та зручність догляду за ним.
- Плафони бувають відкритими і закритими.
- За формою плафони бувають у вигляді:
- сфери;
- циліндра;
- квітки;
- дитячих іграшок;
- різноманітних складних форм.
- Матові плафони дають розсіяне світло.
- Прозорі — більший маневр для дизайнера. Світло практично не розсіюється, але може переломлюватися.
- Матеріали виготовлення: скло, тканина, пластик.
Основні типи цоколів, які використовуються люстрах:
- E14 – пальчиковий або "міньйон". Найбільш часто зустрічається комбінованих люстрах.
- E27 – стандартний, звичний для нас цоколь.
- G4 – мініатюрний контактний роз'єм.
До ріжкових люстр плафони зазвичай кріпляться на легкознімні кріплення є опцією. Під одну й ту ж люстру можна підібрати кілька різних комплектів або зовсім використовувати люстру без них.
До стельових люстр плафон є основною її частиною, його заміна окремо від світильника недоцільна. Плафонів для стельових люстр зазвичай немає в продажу, а вартість його буде порівнянна з покупкою нового освітлювального приладу.
Для відкритих плафонів характерний спрямований потік світла. На це слід звернути увагу, коли вибираєте спрямованість плафонів. Спрямовані вгору плафони освітлюватимуть верхню частину кімнати та стелю. В такому випадку світло буде від них відбиватися і рівномірно розподіляться по кімнаті. Якщо відкриті плафони направити вниз — вони будуть освітлювати нижню частину кімнати, ми отримаємо насичений світловий потік на поверхні безпосередньо під люстрою, а верхня частина кімнати буде затінена.
З закритими плафонами все набагато простіше — вони рівномірно розсіюють світло. У випадку використання закритих плафонів, ви не отримаєте прямих світлових променів. Таке освітлення підійде для кухні, ванної, інших приміщень, де можливе попадання прямого світла або його віддзеркалювання в очі.
Вибираючи матеріал плафона для люстр, як правило, зупиняються на склі. Скляні плафони мають гарний вигляд, хорошу прозорість, практичні у догляді, довговічні. Єдиний їхній мінус — це крихкість. Тому потрібно з обережністю підходити в питанні виборі плафонів для дитячої кімнати.
Добре себе зарекомендували в ролі плафонів тканинні абажури. Вони хороші широким вибором кольорів, візерунків, текстур тканини. Також вони найбільш універсальні, так як підходять до багатьох ріжкових люстр по типу кріплення, за стилем.
Останнім часом широкого поширення набули плафони для світильників зі всіляких пластиків, композитних матеріалів. Якісні пластикові плафони можуть нічим не поступатися скляним.
Металеві плафони характерні відсутністю прозорості та високою міцністю. Вони підійдуть у тих випадках, коли потрібен спрямований потік без засвічень.
Якщо ваша люстра вам набридла або не підходить під новий інтер'єр — зверніть увагу на заміну плафонів. Замінивши плафони, ви дасте нове життя вашій люстрі, освіжите інтер'єр приміщення без особливого клопоту та витрат.