Як правильно вибрати люстру для кухні
На першому місці, серед критеріїв підбору люстри для кухні, буде її функціональність. Це не випадково, адже для цього приміщення дуже важливо правильне освітлення. Важливим показником «правильності» освітлення є освітленість. У таблиці нижче, можна ознайомиться з рекомендованими значеннями.
Приміщення |
Рекомендована освітленість, лк |
Кухня |
150 |
Спальня |
150 |
Коридор |
50 |
Дитяча |
200 |
Потужність
Для кухні це 150 люкс, тобто 150 люмен на м2. На підставі цієї норми, можна розрахувати кількість ламп, потрібних для достатнього освітлення за формулою:
Кількість джерел світла = Освітленість * Площа приміщення / Світловий потік джерела світла.
Наприклад, для площі 11 м2 достатнім світловим потоком буде 1650 люмен. Знаючи, який світловий потік у вибраних вами ламп, можна дізнатися їх кількість. Ламп розжарювання, потужністю 40 Ват, які мають світловий потік близько 400 люмен - потрібно 4 шт. У такому випадку для вашої кухні підійде освітлювальний прилад на 4-5 джерел світла.
Стиль
Але недостатньо просто підібрати світильник по потужності. Важливо підібрати люстру і під стиль інтер'єру. Особливістю люстри в кухні є те, що вона не повинна занадто привертати увагу, а тільки доповнювати існуючий інтер'єр, створювати комфортний рівень освітленості і підтримувати загальний затишок приміщення. Адже тут домочадці збираються в сімейній компанії для прийому їжі, відзначити свято, поговорити зі старими друзями. Добре для кухні підходять світлі кольори, прості форми ріжків, плафонів. Що вибрати класику або модерн - буде залежати від загального стилю приміщення. Варто вибирати світильник в гармонії з іншими елементами інтер'єру.
Розмір
З цих же причин не варто купувати великий світильник якщо приміщення маленьке - акцент в інтер'єрі буде зміщений на неї і візуально кухня буде здаватися ще менше ніж в реальності. Хорошим вибором буде люстра з невеликими ріжками або плафонами.
Монтаж
У різних люстр може бути різний спосіб монтажу, як правило це за гак або на монтажну пластину безпосередньо до стелі. Для приміщень з невисокою стелею бажано кріпити до стелі - так вона не буде заважати. Якщо ж люстра на ланцюгу із-за своєї висоти може, в деяких випадках, заважати вільному пересуванню - то можна скористатися такою хитрістю: розташувати люстру в непрохідному місці, для кухні, це місце зазвичай над столом.
Сама по собі кухня зазвичай ділиться на дві зони робочу і обідню. Тому в маленьких кухнях розміщують люстру зазвичай по центру, а в просторих - над столом. Робоча зона в такому випадку освітлюється окремо.
Переваги люстри на кухні
Зараз крім люстр, в ролі світильників на кухні можуть виступати накладні, вбудовані, настінні світильники. Але вибравши саме люстри ви отримаєте ряд переваг:
- Гарний зовнішній вигляд.
- Різноманітність матеріалів: скляні плафони, кришталеві підвіски, текстильні абажури.
- Можливість регулювати висоту світильника.
Якість світильника
Якісний дизайнерський продукт коштує своїх грошей. На перший погляд, може здатися, що ціна висока, але ви ж купуєте люстру на кухню не на 1 рік. Якісні матеріали та фурнітура допоможуть не тільки при монтажі, але забезпечать довговічність і безпеку світильника. Один раз купивши якісний світильник ви забудете про проблеми на багато років.