Як вибрати ідеальну люстру

 - 

Як вибрати ідеальну люстру

Як підібрати діаметр вашої люстри

При виборі люстри різних стилів і для різних приміщень, працює одне загальне правило. З його допомогою можна приблизно прикинути розміри майбутньої люстри:

(Ширина приміщення + довжина приміщення) / 12 = діаметр (ширина) люстри.

Так, наприклад, якщо ваша кімната має розміри 5 м на 3 м, ви отримаєте відповідь 0.66 м. Таким чином люстри 65 см в діаметрі будуть виглядати цілком пропорційно.

Це загальне правило, яке допомагає вам зрозуміти розмір вашої люстри пропорційно розмірам кімнати. Краще, якщо ви використовуєте його як початковий розрахунок, а не як жорстке обмеження, однак воно допомагає встановити мінімальний розмір.

Якщо ваша люстра призначається для освітлення певної зони: робочого простору або зони відпочинку. То в такому випадку необхідно розраховувати діаметр люстри виходячи з розмірів саме цієї зони, а не приміщення в цілому.

Як вибрати висоту вашої люстри

Тепер, коли є діаметр (ширина) світильника, вам потрібно визначитися з вертикальними розмірами світильника.

Щоб вибрати вертикальний розмір люстри, класичним правилом є вимога, щоб висота приміщення (в м) ділилася на коефіцієнт від 4 до 5. Що б досягнути природних пропорцій і достатнього розподілу світлового потоку.

Так що, якщо у вашому приміщенні висота стелі становить 2.6 м. Можна розрахувати що, висота люстри може скласти:

  1. 260/5 = 53 см.

  2. 260/4 = 65 см.

Тобто для стель 2.6 м, висота люстри буде складати: від 53 до 65 см.

Наприклад, для стель 3.2 м, розрахунок буде таким:

  1. 320/5 = 64 см.

  2. 320/4 = 80 см.

З розрахунків видно, що чим більше висота стелі - тим більше у нас є запас по вибору висоти люстри.

Що стосується відстані між найнижчою точкою люстри і підлогою — потрібна мінімально комфортна відстань, при якій ви не будете зачіпати світильник. Зазвичай така відстань складає 2 метри, але якщо ви не ходите під люстрою —  вона розташована над столом, то це значення може бути зменшено. Або в разі, коли висота стель більше 3 м — значення може бути збільшено. У таких ситуаціях добре працює відстань до підлоги в 2.45 - 2.75 м, в залежності від площі приміщення.

У випадку з низькими стелями, наприклад 2.4 м, дуже складно підібрати люстру по висоті із заданими цим правилом параметрами. Тут потрібно покластися на діаметр люстри, який ви розрахували і здоровий глузд.

Їдальні

Як вибрати ідеальну люстру

До люстри над обіднім столом є додаткові вимоги:

  1. Вона повинна бути досить низькою, щоб створити інтимну атмосферу, але все ж нікому не заважати.

  2. Гарне правило — вішати її від 90 до 110 см над столом.

  3. Переконайтеся, що люстра або її низькі частини не ширше столу. Таким чином ви уникнете ймовірності зачіпання люстри.

По довжині люстра в ідеалі повинна складати від половини до двох третин довжини вашого столу, щоб створити хороший баланс пропорцій.

Якщо ви використовуєте люстру в сучасному стилі у вигляді тонкої лінійної або розгалуженої форми, виберіть люстру розміром від 1/3 до 4/5 довжини стола, щоб вона не виглядала дуже маленькою.

Для круглого обіднього столу виберіть круглий або квадратний світильник шириною від 1/2 до 2/3 ширини столу. Якщо світло буде занадто широким, стіл, ймовірно, буде виглядати маленьким і незручним, а якщо він прямокутний, то частини, швидше за все, будуть виглядати від'єднаний.

Для маленького круглого столу світло може бути більш мініатюрним, тому не соромтеся вибирати щось поменше, ніж ви зазвичай віддаєте перевагу.

Розкіш чи скромність

Майте на увазі, що при підборі освітлення розмір не є єдиною проблемою. Ви повинні також розглянути інший декор в кімнаті. Для кімнати з багатими шпалерами або іншими зайнятими візерунками підійде люстра зі складною обробкою.

У більш приглушеному просторі з безліччю білих стін або нейтральних відтінків простіший і компактний світильник буде більш доречним.

Збільшений масштаб

Як вибрати ідеальну люстру

Правила і поради, які перераховані до цього моменту, відмінно підходять для вибору освітлювального приладу, який відповідає класичним пропорціям. Проте, недавня тенденція в освітленні полягає в тому, щоб перевершити ці класичні пропорції і замість цього вибрати світильники збільшеного розміру, щоб підвищити ефектність за допомогою великого масштабу.

Підвісні світильники вже створюють природний фокус, завдяки їх центральному положенню в просторі і простому факту, що вони випромінюють світло, тому має сенс трохи збільшити їх розмір, якщо ви дійсно хочете добитися "Вау" - ефекту.

Звичайно, масштаб світла все ще повинен мати сенс для приміщення, в якому він знаходиться, але вибір більшого світильника може привести до привабливим результатами.

Це особливо актуально для простих сучасних світильників з мінімалістськими силуетами.

Повітряний мінімалізм

Як вибрати ідеальну люстру

На відміну від масштабного освітлення, ще одна величезна тенденція, яку ми спостерігаємо — повітряні світильники, які технічно можуть бути великого діаметру, але містять багато пустого простору для свіжої, відкритої атмосфери.

Іноді кращий спосіб змусити людей слухати — це шепотіти, а іноді кращий спосіб зробити візуальне твердження - використовувати настільки мінімальне або повітряне пристосування, що ви можете не помітити. Таке освітлення стає все більш доступним завдяки безперервній еволюції світлодіодної технології, яка допускає безперервні вигини і інші обтічні силуети, які ніколи не можуть бути відтворені традиційної лампою.

Освітлення в цьому тренді — майже порожній простір, ніж фактичне освітлення, що дозволяє встановлювати їх у великих розмірах, не створюючи велику вагу і не захаращуючи кімнату. Це особливо важливо в приміщеннях, оформлених в холодних тонах, з великою кількістю вікон, що створюють спокійну атмосферу.

Приглушене золото

У той час як теплі тоновані метали продовжують залишатися величезною тенденцією, в багатьох будинках ми бачимо, що найкраще працює м'яка форма золота, що не настільки «ситна» і трохи скромніша. «М'якше» може означати різні речі, від старовини до тонкого мідного тону, який не так сміливо жовтий, як справжнє золото. У будь-якому випадку, відтінок металу залишається тонким, щоб не здаватися позбавленим смаку або яскравим, вибираючи більш позачасову вишуканість.

Також популярні світильники з тонкими позолоченими елементами, коли матеріал присутній, але не в переважаючій кількості. Особливо гостро це працює в приміщеннях, які набувають схожий металевий тон в інших місцях, наприклад, в невеликих аксесуарах, рамах або навіть кумедних модних золотих столових приладах.

Використання скульптурних елементів

Ви можете використовувати базовий світильник, щоб висвітлити художній елемент у вашому будинку або ви можете дозволити світильнику бути твором мистецтва. Світильники, які виглядають як скульптурні інсталяції, зараз модні, але також вічні, як будь-який велике мистецтво.

Вогні, які черпають натхнення в природних формах, таких як листя великого розміру, особливо популярні, тому що вони несуть асоціації з класичною архітектурою і екзотичними місцями, привносячи привабливість в кімнату.

Захоплююча скульптурна форма може бути відмінним способом додати трохи шарму до світильника, не збільшуючи сам світильник, що добре в більш вузьких кімнатах, де дуже великий світильник було б непрактичним, наприклад, під низькою стелею.

Колір

Як вибрати ідеальну люстру

Крім додання текстури простору, відмінний освітлювальний прилад може також принести зміни колір кімнати. І вони не повинні бути повністю обмежені нейтральними відтінками. Як і інші елементи інтер'єру, велика барвиста люстра може внести акцент в центр кімнати, збільшити таким чином її індивідуальність.

Майте на увазі, що світильник не так легко замінити, як колір фарби на стінах, тому вибір відтінку безпечного тону, наприклад, мрійливого синього, є хорошим довгостроковим вибором.

Старий з новим

Змішувати старе з новим — далеко не нова ідея, але з кожним днем ​​вона стає все сильнішою тенденцією. Люди, як ніколи раніше, знайомляться з різними стилями декору в Інтернеті і блогах і хочуть, щоб в їх будинках було всього потроху.

Традиційне освітлення може принести відчуття багатства і серйозності в сучасний будинок, але протилежна комбінація може бути настільки ж красивою. Сучасний або світлий стиль середини століття в поєднанні з традиційною меблями надають кімнаті трохи пікантності і освіжають стиль як найкраще.